100salesnetworkİzmir’de dünyaya geldi.

Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu, İş hayatına Lise ve Üniversite yıllarında yaz tatillerinde animasyon dahil olmak üzere Turizmin çeşitli alanlarında part time çalışarak başladı ve 1999 yılında İstanbul’a yerleşerek profesyonelliğe adım attı.

Uzan Grubu’nda pazarlama alanında başladığı kariyerine satış departmanında devam etme kararı aldıktan sonra aynı grup bünyesinde Distribütör Kanalı Yöneticiliği yaptı. 2001-2010 yılları arasında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama’da Zincir Mağazalardan Sorumlu olarak ulusal kanalların yönetiminde farklı görevlerde yer aldı.

01 Mart 2010 yılından beri Lila Kağıt San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde Modern Kanal Grup Müdürü olarak Ulusal ve Yerel Zincirlerin yanı sıra Private Label yönetimini yürütmeye devam etmektedir.

İngilizce ve Fransızca bilen Yelda Işıldar Vanlı, özellikle eşi ile beraber farklı ülkelerin bilinmeyen güzelliklerini keşfetmeyi sever; bunun yanı sıra felsefe ve kişisel gelişim konularıyla ilgili faaliyet gösteren derneklerde aktif olarak çalışmaktadır.

Women in Sales platformunun kurucuları arasında yer almaktadır.