Unclichéd eğitimi konuşabilecek dünyadaki en önemli isimlerden Dr. Ger Graus OBE, TALKS’ta katılımcılar ile buluşuyor. TALKS, 7 Mart 2019 tarihinde Uniq İstanbul’da. Katılım ve bilgi için salesnetwork@pin.com.tr

Dr. Ger Graus OBE kimdir?

KidZania Küresel Eğitim Direktörü Dr. Ger Graus, dünyada eğitim alanında ünlü bir isim.

Ger Graus aynı zamanda, 5-14 yaş arası öğrencilere heyecan verici ve yenilikçi öğrenme fırsatları sunan, çok sayıda ödüllü uluslararası yardım kuruluşu Çocuk Üniversitesi Vakfı’nın da kurucu CEO’su.

Birleşik Krallık’ta çocuklar ve okullarla yaptığı çalışmalar ve hizmetlerle 2014’te OBE- Onursal Eğitim Görevlisi nişanının sahibi olan Graus, KidZania’ya “Çocuklar yalnızca bildikleri şeyleri arzular,” sözünü kazandırdı.

Sürekli gelişen KidZania’nın ve elbette KidZania Londra’nın başarılarında yadsınamaz role sahip Ger Graus, KidZania’nın ilk küresel Eğitim Direktörü ünvanını gururla taşıyor. Graus, küresel bir eğitim stratejisi geliştirmek için küresel bir beyin takımı oluşturulması gerektiği düşüncesinde. Bu nedenle çocuklar, yenilikler, konferanslar, yayınlar ve proje geliştirme üzerine etkili araştırma ve değerlendirmelere odaklanıyor. Pek çok farklı KidZania şehriyle çalışmanın yanı sıra, gelişmekte olan pazarlara danışmanlık yapıyor.

Ger Graus, memleketi Hollanda’dan Birleşik Krallık’a, 1983 yılında Norwich’teki Taverham Lisesi’nde öğretmenlik kariyerine başlamak için taşındı. Daha sonra Hull’daki Winifred Holtby School’da yönetici oldu. Graus, tüm Manchester bölgesi ilköğretim okullarına modern yabancı dilleri tanıtan Manchester City Belediyesi Eğitim Danışmanlığını üstlendi.  1999’da Salford Kent Konseyi Kıdemli Müfettişi olarak görev yapmaya başladı. Ayrıca Modern Yabancı Diller için Ulusal Müfredat Çalışma Grubu’nun üyelerindendi.

1999-2007 yılları arasında, Birleşik Krallık’ta Wythenshawe Proje Eğitim Bölgeleri Direktörü olarak görev aldı. Özel sektörden Manchester Airport Group PLC ile birlikte yönetilen bu programda, 30 okulun tamamında eğitim standartları yükseltildi.

Graus, Nijerya’daki eğlence merkezi Upbeat Nigeria ve Londra’daki yayınevi Dorling Kindersley’e Eğitim Danışmanlığı yapmasının yanı sıra KidZania Güney Afrika ve The Cornerstone Ortaklığı’na içerik geliştirmeye yönelik yönetici danışmanlık yapıyor.

Longshot Çocuk Vakfı’na liderlik eden Graus ayrıca, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Avrupa Konseyi, sosyal girişimcileri destekleyen Ashoka, The Partnership for 21st Century Learning (P21) dahil  pek çok eğitim odaklı kuruluşla ve Amerikan teknoloji platformu Tribal Planet Inc., Londra’da online satış yapan kitabevi Book Depository, Amerika’da sanal gerçeklik deneyimi sunan eğlence merkezi The Void, online öğrenme platformu Highbrow ve Birleşik Krallık içecek markası Britvic gibi kurumlarla çalışıyor.

Ger Graus, 2011 yılında Staffordshire Üniversitesi tarafından Onursal Doktora derecesine layık görülmüş ve 2013 yılında Adelaide Üniversitesi tarafından Yardımcı Akademisyen olarak seçilmiştir. Halen ailesiyle birlikte Sheffield’de yaşamaktadır.