Türkiye’de ilk kez farklı sektörlerden satış liderlerini biraraya getiren CSO Club’ın geniş katılımlı buluşması 5 Şubat Salı Günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti. Fmcg, Sağlık, Ulaşım, Telekomünikasyon, Eğlence, Hazır Giyim, Yapı Market, Finans ve Perakende gibi iş kollarından 60’ı aşkın satış liderlerinin yer aldığı etkinlik, Sales Network platformunun kurucusu Ergün Güler‘in açılış konuşmasıyla başladı. CSO Club’ın ortaya çıkış fikrindeki B.U.N.D. felsefesini anlatan Güler, Benchmark, Update, Network, Do it now eylemlerinin biraraya gelmesiyle oluşan kelimenin (Almanca) iş birliğine işaret ettiğini ve 2019 yılında gerek yurtiçi gerekse uluslararası arenada mesleki olarak fikir alışverişinin her zamankinden daha da önem kazanacağını belirtti.

Güler’in ardından söz alan Ekonomist Murat Sağman bir saatlik sunumunda 2019 yılı için Türkiye ve dünya ekonomisi ile ilgili öngörülerini paylaştı.

TALKS’ta üç yenilik müjdesi

7 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek TALKS etkinliğinin içinde CSO Summit özel oturumlarının yapılacağının müjdesi verilen buluşmada, bu yıl hayata geçen Best of Sales Awards (BoSA) ile ilgili bilgiler de aktarıldı. Başarılı projeleri ve satış liderlerini öne çıkarmayı hedefleyen BoSA’nın gençlerin mesleğe olan ilgisini artıracağı ifade edildi.

Satışta kadın erkek dengesinin sağlanmasını amaçlayan WiS (Women in Sales) oluşumuyla ilgili bilgiler aktarılırken, platformun lansmanının TALKS’ta yapılacağı açıklandı.

CSO Club, bu yıl içinde üç buluşma daha gerçekleştirmeyi ve satış dünyasının mesleki motivasyonunu sıcak tutmayı hedefleyen uygulamaları hayata geçirmeyi planlıyor.