2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık Bölümünü ikicilikle bitiren Bilun Balcı, o dönemde sektörün önde gelen halka ilişkiler ajanslarından Tümer & Tümer’ de profesyonel kariyerine başladı.

Mobil dünyanın sunduğu yenilikçi çözümlerin ilk günleri olan 2007 yılında, markaların son kullanıcı alışkanlıklarını değerlendirebileceği ve hedef kitlelerine ulaşabilecekleri en verimli platform olan mobil pazarlama kariyerine Mobilera Teknoloji Şirketi ile başladı. Sonrasında sırası ile 121Metre ve AMVG mobil pazarlama ajanslarında çalıştı.

Müşteri yönetimi ve satış yöneticisi kariyerinde, teknolojinin hızla gelişmesinin de avantajını kullanarak, perakende, sağlık, eğitim ve inşaat sektörlerinin ileri gelen markaları ile başarılı projeler yaptı.

2017 yılında Barn Teknoloji’nin CEO’su Ahmet Ünver ile yolları kesişti. Startup olarak kurulan Çek Kazan kampanya platformu ile perakende sektörünün çok çabuk değişen pazarlama stratejileri için nokta atışı çözümleri sunabildiği kariyer değişikliğine karar verdi.

2018 yılında Almanya METRO Cash & Carry tarafından alınan yatırım ile şirketin büyümesinde ve yurt dışına taşınmasında büyük rol üstlendi.

Barn Teknoloji Türkiye Satış Direktörü olarak halen satış ve satış operasyon ekibini yöneterek, görevine devam eden Bilun Balcı, evli ve bir çocuk annesidir.