Alp Özpamukçu 2007 Temmuz ayından bu yana Koçtaş Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. İş yaşamına 1995 yılında Koçtaş’ta Yönetim Sistemleri Raporlama Elemanı olarak başlayan Özpamukçu, Mağaza Müdürü, Operasyon Müdürü, Operasyon ve Yatırımlar Müdürü ve Operasyon ve Yatırım Direktörü görevlerinde bulunmuştur.

Özpamukçu, TED Kayseri Koleji’ni 1989, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesini 1993 ve ikinci lisansı olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2003 yılında tamamlamıştır.

Alp Özpamukçu  2013-2017 yılları arasında Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış, 2017 yılından itibaren Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. Bunun dışında,  Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Alp Özpamukçu 2011 Yılında Capital Dergisi tarafından “Türkiye’de En Başarılı CEO (40 yaş altı)” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 2009 Yılında Perakende Günleri Organizasyonu tarafından “En Başarılı Perakendeci” ödülünü almıştır.

Alp Özpamukçu  evli ve iki çocuk babasıdır.